• KONTAKT
  • SAMOSPRÁVA
  • DOKUMENTY
  • AKTUALITY
  • ÚRADNÁ TABUĽA
slider1

Kontakt:

Napíšte nám:

Aktuality

ĎALŠIE UVOĽNENIE OPATRENÍ - 6. MÁJA

Spúšťa sa 2. aj 3. fáza uvoľnení opatrení proti koronavírusu.

Slovenská republika pristupuje vzhľadom na priaznivú epidemiologickú situáciu v krajine k ďalšiemu uvoľňovaniu činnosti prevádzok. Od stredy (06.05.2020) majú byť verejnosti prístupné vonkajšie terasy zariadení verejného stravovania (napríklad reštaurácií). Je však potrebné, aby okraje stolov boli od seba vzdialené minimálne dva metre, pri jednom stole majú sedieť maximálne dve osoby, respektíve rodičia s deťmi. Dotykové plochy na terase a na toaletách budú musieť prevádzkovatelia dezinfikovať každú hodinu.

Na včerajšej tlačovej konferencii o tom informovalo konzílium odborníkov zložené z hygienikov, infektológov a iných medicínskych autorít.

Rovnako má byť umožnená prevádzka kaderníctiev, holičstiev, kozmetík, pedikúr či manikúr. Verejnosti budú sprístupnené aj vonkajšie turistické atrakcie (hrady, zámky, ZOO a podobne). Bude možné i krátkodobé ubytovanie na izbách v penziónoch a hoteloch bez možnosti ostatných služieb (napríklad welness). Izba má mať vlastnú kúpeľňu. Po odchode hosťa musí byť izba minimálne 24 hodín voľná. Stravovanie je v rámci krátkodobého ubytovania možné na izbe, respektíve na terase príslušnej reštaurácie v danom penzióne či hoteli.

Zároveň budú otvorené obchody a služby bez ohľadu na ich rozlohu za rešpektovania už doteraz platných hygienických opatrení v otvorených obchodoch – uvedené sa netýka obchodných centier, v ktorých zostávajú v platnosti súčasné obmedzenia.

Skúšanie oblečenia v obchodoch sa povoľuje, potrebná je však dezinfekcia rúk. Odskúšané a nezakúpené oblečenie musí zostať 24 hodín „bokom“.

Od stredy bude možná i prevádzka taxislužieb – s oddeleným priestorom medzi vodičom a zákazníkom, ktorý má sedieť na zadnom sedadle. Používanie klimatizácie v zadnom priestore nebude z preventívnych dôvodov povolené.

Bude možné prevádzkovať i rehabilitačné služby, no v ich rámci iba suché procedúry.

Veriaci bez rozdielu veku sa budú môcť od 06.05.2020 zúčastniť bohoslužieb s odporúčaním, aby sa v nedeľu konala samostatná omša pre seniorov. Bohoslužby sa budú konať za dodržiavania protiepidemických opatrení (bude možné si sadnúť do každej druhej lavice s dvojmetrovými rozostupmi, sväté prijímanie do rúk, nie do úst a podobne).

S uvoľnením činnosti prevádzok sa zároveň posilní štátny zdravotný dozor v otvorených prevádzkach.

Konkrétne špecifikované podmienky k otváraniu prevádzok >>

Hlavný hygienik SR Ján Mikas: „K ďalšiemu uvoľňovaniu prevádzok sme pristúpili pre priaznivú epidemiologickú situáciu na Slovensku. Tento krok predstavuje zvýšené riziko, preto je naďalej potrebné dbať na nosenie rúšok na verejnosti, umývanie a dezinfekciu rúk a dodržiavanie sociálneho odstupu, ako aj ďalších opatrení a odporúčaných postupov Úradu verejného zdravotníctva SR, aby sa nenarušilo spomaľovanie šírenia nového koronavírusu.“

Zmena cestovného poriadku liniek prímestskej autobusovej dopravyZmena cestovného poriadku liniek prímestskej autobusovej dopravy
od 10. 05. 2020
ĎALŠIE UVOĽNENIE OPATRENÍ - 6. MÁJAĎALŠIE UVOĽNENIE OPATRENÍ - 6. MÁJA
Spúšťa sa 2. aj 3. fáza uvoľnení opatrení proti koronavírusu.
Verejné slávenie svätej omšeVerejné slávenie svätej omše
Zber : elektroodpad,nebezpečný odpad objemný odpadZber : elektroodpad,nebezpečný odpad objemný odpad
27. mája 2020 v čase od 14:00 hod do 17:00 hod 28. mája 2020 v čase od 10:00 hod do 12:00 hod
Okresný súd Lučenec oznamujeOkresný súd Lučenec oznamuje
že s platnosťou od 04. 05. 2020 dôjde k dočasnej zmene sídla súdu z pôvodnej adresy Dr. Herza 14 na novú adresu Fiľakovská cesta 287, 984 01 Lučenec
Zápis do MŠ 2020/2021Zápis do MŠ 2020/2021
Riaditeľka MŠ v Lovinobani, oznamuje všetkým zákonným zástupcom detí, že zápis do materskej školy pre šk.rok 2020/2021 bude v dňoch 5,6,7 mája 2020 v kultúrnom dome v čase od 08,00-16,00 hod.. Na zápis je potrebné priniesť rodný list dieťaťa.
VÝBEROVÉ KONANIE -POZÍCIA HLAVNÉHO KONTROLÓRA OBCE LovinobaňaVÝBEROVÉ KONANIE -POZÍCIA HLAVNÉHO KONTROLÓRA OBCE Lovinobaňa
Obecné zastupiteľstvo v Lovinobani vyhlasuje voľbu Hlavného kontrolóra Obce Lovinobaňa a určuje deň konania voľby na 24. 06. 2020.
INFORMÁCIE k Rozhodnutiam k dani za nehnuteľnosť, psa, a poplatky TKOINFORMÁCIE k Rozhodnutiam k dani za nehnuteľnosť, psa, a poplatky TKO
V mesiaci apríl a máj Vám budú postupne doručované do Vašich poštových schránok rozhodnutia k dani z nehnuteľnosti a psa a poplatky za TKO pre rok 2020.
Programové vyhlásenie vlády SRProgramové vyhlásenie vlády SR
na roky 2020-2024
Informácie-  KORONAVÍRUSInformácie- KORONAVÍRUS
aktualizované 20. 04. 2020
Firma Kohaplant ponúka na predajFirma Kohaplant ponúka na predaj
Predaj sa uskutoční 20.4.2020 od 14,00-14,30 hod na prestranstve pred kultúrnym domom
Na úrady si už nemusíte nosiťNa úrady si už nemusíte nosiť
Čistenie periaČistenie peria
0905 267 750
EXTRÉMNE PREMENY  - relácia  TV MarkízaEXTRÉMNE PREMENY - relácia TV Markíza
Extrémne premeny je relácia na TV Markíza, ktorá úspešne pomáha ľuďom trpiacim obezitou 3. stupňa dostať druhú šancu na život.
42. ročník hviezdicového výstupu na Striebornú42. ročník hviezdicového výstupu na Striebornú
15. február 2020
ZOOM optika BratislavaZOOM optika Bratislava
Vám bezplatne skontroluje vnútroočný tlak a dioptrie
Predajná výstava regionálnych produktov Novohradu a BB krajaPredajná výstava regionálnych produktov Novohradu a BB kraja
ktorá sa uskutoční v dňoch 21. a 22.2.2020 (piatok,sobota) v priestoroch OC Galéria v Lučenci.
Upozornenie na daňovú povinnosť Upozornenie na daňovú povinnosť
pre daňovníkov, ktorí sa stali vlastníkmi nehnuteľnosti v obci Lovinobaňa v roku 2019, alebo u ktorých došlo k zmene.
Kam a za kým v rôznych životných situáciáchKam a za kým v rôznych životných situáciách
Upozorňujeme občanov, ktorým skončila nájomná zmluva za hrobové miestoUpozorňujeme občanov, ktorým skončila nájomná zmluva za hrobové miesto
Upozornenie pre prevádzkovateľov malého zdroja znečistenia ovzdušiaUpozornenie pre prevádzkovateľov malého zdroja znečistenia ovzdušia
Desatoro bezpečného senioraDesatoro bezpečného seniora
ZBIERKA ZÁKONOV SRZBIERKA ZÁKONOV SR
Zimná údržbaZimná údržba
V súvislosti s plynulým zabezpečením zimnej údržby ciest pracovníkmi a mechanizmami obce k spokojnosti nás všetkých je potrebné, aby na miestnych komunikáciách neboli prekážky.
SILVESTER 2019SILVESTER 2019
Obec Lovinobaňa Vás pozýva na spoločné privítanie Nového roka 2020
Halloween MŠ pred obecným úradomHalloween MŠ pred obecným úradom
Vykurovacia sezóna začalaVykurovacia sezóna začala
Staráte sa o komín dobre?
Nová kniha o LovinobaniNová kniha o Lovinobani
V sobotu 26. októbra 2019 o 14,00 hod. v ZŠ Lovinobaňa - Pavilón B prízemie,bude do života slávnostne uvedená nová monografia našej obce s názvom Lovinobaňa (História, príroda a spoločnosť).
75 výročie SNP75 výročie SNP
Trieď kovové obaly – ušetríš prírodné zdrojeTrieď kovové obaly – ušetríš prírodné zdroje
Povinnosti chovateľovPovinnosti chovateľov
Zber, separácia a recyklácia použitých batérií a akumulátorovZber, separácia a recyklácia použitých batérií a akumulátorov
Občianske združenie KAŽDÝ DEŇ JE DAR UderináObčianske združenie KAŽDÝ DEŇ JE DAR Uderiná
bolo zaregistrované v decembri 2018 u notára ako príjemca 2% dani. Preto prosíme všetkých občanov a sympatizantov našich aktivít o finančnú podporu na účet číslo SK64 0900 0000 0051 3824 8319.
Zber, separácia recyklácia použitých batérií akumulátorovZber, separácia recyklácia použitých batérií akumulátorov
Regionálna veterinárna a potravinová správa Lučenec Regionálna veterinárna a potravinová správa Lučenec
Upozorňuje chovateľov hospodárskych zvierat
Obec Lovinobaňa od 1.1.2018 poskytuje služby terénnej pracovníčky obyvateľom odkázaným na pomoc :Obec Lovinobaňa od 1.1.2018 poskytuje služby terénnej pracovníčky obyvateľom odkázaným na pomoc :
- v úkonoch sebaobsluhy · v úkonoch starostlivosti o domácnosť · základné sociálne aktivity
VIDEO Obec Lovinobaňa VIDEO Obec Lovinobaňa
15. 07. 2017
SNP video ukážkaSNP video ukážka
Nové letecké snímky obce 2014Nové letecké snímky obce 2014

Fotogaléria:

Novinky:

Kalendár:

Kurzy valút: